Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de inchiriere

Buna ziua.
Am o intrebare: am dat un teren si o cladire pentru o asociatie prin contract de inchiriere. Pana acum nu au facut nimic, nu au reperat si ce au facut noi am terminat.
Acum noi avem posibilitatea de a repara aceasta cladire-am primit bani-dar asociatia nu vrea sa renunte de contract si cere bani pe care a facut ofertei de reparatie.
Va rog sa-mi spuneti cum putem sa inchidem acest contract?
Va multumesc de raspuns.
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Bună ziua.Cladirea a fost o grădinița dar nu funcționa.Cine a închiriat a vrut să facă un azil pentru femei care sunt afectat rău în familie.
Mulțumesc pentru raspuns.
Noi trebuie să plătim bani care el a investit pentru proiecte de reparație?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu pentru scopul de renovare ci pentru azil.In contact scrie că ei va renova și facă așa cum este bine pentru scopul lui.
In contract nu era trecut că nu plătește chirie dar va repeta clădirea în schimbul chiriei,acesta este numai prin înțeles între noi doi.
Acest contract era făcut în anul 2004 între ce doi.Nu am fost la notar.