Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Profesia de hair stylist
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Profesia de hair stylist

Am I.I. si sunt catre sfarsitul unu curs de hair stylist, pot practica meseria fara a incheia CIM, in salonul altciuva? Care ar fi alternativa? Am mai intrebat si mi s-a spus ca avand caracter de continuitate nu se poate decat CIM. Multumesc!
Alta alternativa nu aveti decat un contract de prestari servicii incheiat in calitate de PFA sau de titular Intreprindere individuala cu o terta persoana.