Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Salut. Vreau sa îmi fac o frizerie la mine în curte ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Salut. Vreau sa îmi fac o frizerie la mine în curte untr-un ...

Salut. Vreau sa îmi fac o frizerie la mine în curte untr-un container mobil și as vrea sa știu ce acte imi trebuie și cum se procedează....
Pentru a presta activitatea de frizerie ,este necesar sa detineti document de calificare profesionala
Pentru spatiul in care urmeaza sa exercitati meseria,este necesar sa realizati proiect intocmit de o firma de proiectare, autorizata. pentru spatiu desfasurare activitate frizerie.
Pentru spatiu activitate este necesar autorizatie de constructie . de la primaria teritoriala.
Pentru a putea presta legal activitate de infrumusetare-frizeie este necesar sa deschideti o firma la registrul comertului cu obiect de activitate cod caen 9602- coafura si alte activitati de infrumusetare. si sa declarati activitatea la ANAF.
Ca sa deschideti firma va trebui sa completati declaratii pe propria raspundere ca sunt ideplinite conditiile de mediu, ssm. sanitar-veterinare
Pentru functionare aveti nevoie de autorizatie de functionare de la DJSP si primarie.