avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei frizerii?

Bună ziua, Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei frizerii? Dețin locul de desfășurare dar trebuie construita încăperea. Va rog dacă puteți sa mă ajutați și cu un preț estimativ de investiție?
Cel mai recent răspuns: Florentina1976 , utilizator 20:36, 3 Mai 2020
Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma de proiectare, autorizata. In proiect este vizata constructia si dotarile necesare pentru frizerie.
Pentru ctie. aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Pentru ca sa desfasurati dvs. activitatera aveti nevoie de document de calificare.
Trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.
Ca sa deschideti firma va trebui sa completati declaratii pe propria raspundere ca sunt ideplinite conditiile de mediu, ssm. sanotar-veterinare, urmand ca dupa deschiderea firmei sa fiti verificat de institutiile statului.
Pentru functionare aveti nevoie de autorizatie de functionare de la DJSP si primarie.
Mulțumesc frumos. Respect!

POPA GHEORGHE a scris:

Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma de proiectare, autorizata. In proiect este vizata constructia si dotarile necesare pentru frizerie.
Pentru ctie. aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Pentru ca sa desfasurati dvs. activitatera aveti nevoie de document de calificare.
Trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.
Ca sa deschideti firma va trebui sa completati declaratii pe propria raspundere ca sunt ideplinite conditiile de mediu, ssm. sanotar-veterinare, urmand ca dupa deschiderea firmei sa fiti verificat de institutiile statului.
Pentru functionare aveti nevoie de autorizatie de functionare de la DJSP si primarie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa deschid o frizerie ambulanta. Soroiu daniel Soroiu daniel Salut vreau sa deschid o frizerie ambulanta, de ce acte am nevoiesi daca se poate (vezi toată discuția)
Salut. vreau sa îmi fac o frizerie la mine în curte untr-un ... Carlito Cristian Carlito Cristian Salut. Vreau sa îmi fac o frizerie la mine în curte untr-un container mobil și as vrea sa știu ce acte imi trebuie și cum se procedează.... (vezi toată discuția)
Vreau sa-mi fac o frizerie din termopan cum sunt chioscurile ... crsanx crsanx Vreau sa-mi fac o frizerie din termopan cum sunt chioscurile pe la colturi de strada, se poate face accest lucuru? Si evident sa inchiriez de la primarie un ... (vezi toată discuția)