Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei frizerii?

Bună ziua, Ce acte sunt necesare pentru deschiderea unei frizerii? Dețin locul de desfășurare dar trebuie construita încăperea. Va rog dacă puteți sa mă ajutați și cu un preț estimativ de investiție?
Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma de proiectare, autorizata. In proiect este vizata constructia si dotarile necesare pentru frizerie.
Pentru ctie. aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Pentru ca sa desfasurati dvs. activitatera aveti nevoie de document de calificare.
Trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.
Ca sa deschideti firma va trebui sa completati declaratii pe propria raspundere ca sunt ideplinite conditiile de mediu, ssm. sanotar-veterinare, urmand ca dupa deschiderea firmei sa fiti verificat de institutiile statului.
Pentru functionare aveti nevoie de autorizatie de functionare de la DJSP si primarie.
Mulțumesc frumos. Respect!

POPA GHEORGHE a scris:

Aveti nevoie de un proiect intocmit de o firma de proiectare, autorizata. In proiect este vizata constructia si dotarile necesare pentru frizerie.
Pentru ctie. aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie.
Pentru ca sa desfasurati dvs. activitatera aveti nevoie de document de calificare.
Trebuie sa deschideti o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la ANAF.
Ca sa deschideti firma va trebui sa completati declaratii pe propria raspundere ca sunt ideplinite conditiile de mediu, ssm. sanotar-veterinare, urmand ca dupa deschiderea firmei sa fiti verificat de institutiile statului.
Pentru functionare aveti nevoie de autorizatie de functionare de la DJSP si primarie.