Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vreau sa-mi fac o frizerie din termopan cum sunt ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vreau sa-mi fac o frizerie din termopan cum sunt chioscurile ...

Vreau sa-mi fac o frizerie din termopan cum sunt chioscurile pe la colturi de strada, se poate face accest lucuru? Si evident sa inchiriez de la primarie un spatiu care sa mi dea auutorizatia de a construi. Dar acuma nu stiu daca am voie sa fac frizerie din termopan
Pot foarte simplu sa inchiriez si un spatiu, dar problema e ca nu gasesc in zona care vreau eu, si ma gandeam ca pot face eu o frizeri din termopane unde gasesc un mic locusor care sa-l inchiriez de la primarie si sa construiesc pe el frizeria
Va trebuie proiect tehnic pentru locul/ spatiul gasit (inclusiv alimentare cu apa calda, apa rece, canalizare, WC, etc.). Proiectul trebuie avizat. In baza proiectului se cere autorizatie de ctie. de la primarie. Va faceti firma la Registrul comertului si declarati activitatea la ANAF. Aveti nevoie de autorizatie sanitara de functionare obtinuta de la DJSP.