Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... autorizatie gaurit pardoseala parter
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

autorizatie gaurit pardoseala parter

buna ziua, am cumparat un apartament la parter si doresc sa trag tevile de apa calda de la centrala mea prin subsolul blocului si sa ies cu ele in fiecare camera. este legal ? un vecin asa are dar nu vrea sa vorbeasca daca are autorizatie. multumesc frumos
Este nevoie de un proiect intocmit de o firma autorizata. Din calculul de rezistenta efectuat trebuie sa rezulte ca nu este afectata structura de rezistenta a blocului.
Proiectul trebuie avizat de Inspectoratul de stat in ctii. si sa solicitati/ sa primiti autorizatie de ctii. de la primarie.
va foarte multumesc frumos.