Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Norme aplicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Norme aplicare

Pot fi elaborate Norme aplicare (metodologice, etc) ale unui act (lege, HG, samd) atunci cand in textul actului NU se face nicio mentiune cu privire la asemenea Norme?
Numai emitentul actului respectiv poate hotara daca se vor elabora Norme metodologice(aplicare)