avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1282 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare în timpul concediului de odihnă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare în timpul concediului de odihnă

Lucrez la o societate unde momentan sunt în concediu de odihnă. Mă pot angaja la o alta societate în timpul concediului ?
Trebuie sa fac cerere pentru incheierea activității și intreruperea concediului?
Cel mai recent răspuns: Monica Boeru , utilizator 16:16, 4 Ianuarie 2018
Va puteti angaja la o alta societate in timpulc concediului de odihna .

Daca nu mai doriti continuarea activitatii la societatea unde sunteti angajat in prezent, atunci depuneti o cerere de incetare a c.i.m.

Concediul de odihnă poate fi întrerupt, la cererea salariatului, pentru motive obiective.
Ultima modificare: Joi, 4 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata in loc de concediu legal de odihna daniel_toma daniel_toma Sunt angajat cu contract de munca pe perioada nedeterminata. Am efectuat 15 zile din concediul de odihna legal (dintr-un total de 24). Societatea la care ... (vezi toată discuția)
Demisie in timp ce sunt in concediu de odihna alexmbt alexmbt Buna ziua, As vrea sa stiu daca pot sa imi depun demisia in timp ce sunt in concediu de odihna sau trebuie sa fac cerere de intrerupere a concediului . Va ... (vezi toată discuția)
Întrerupere co pentru evenimente deosebite Sanda L Sanda L Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu o informație. Concediul de odihnă poate fi întrerupt pentru concediu evenimente deosebite (deces)? Este vreo bază ... (vezi toată discuția)