Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare în timpul concediului de odihnă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare în timpul concediului de odihnă

Lucrez la o societate unde momentan sunt în concediu de odihnă. Mă pot angaja la o alta societate în timpul concediului ?
Trebuie sa fac cerere pentru incheierea activității și intreruperea concediului?
Va puteti angaja la o alta societate in timpulc concediului de odihna .

Daca nu mai doriti continuarea activitatii la societatea unde sunteti angajat in prezent, atunci depuneti o cerere de incetare a c.i.m.

Concediul de odihnă poate fi întrerupt, la cererea salariatului, pentru motive obiective.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Vă mulțumesc!