Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde pot gasi o institutie/ intreprindere/ societate, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde pot gasi o institutie/ intreprindere/ societate, respectiv arhiva lor

Buna Ziua!
Unde pot găsi, arhiva unei instituții care nu mai functionează, sau și-a schimbat adresa/ denumirea și nu o pot găsi pentru a mă adresa în vederea solicitării unei adeverinte pentru dosarul de pensie? Cui mă pot adresa în acest caz?
Despre ce societate este vorba si care este perioada ?
Buna Ziua!
Mă interesa dacă este abilitată vreo Instituție/Arhivă care să îmi furnizeze datele; da, este vorba despre mai multe instituții de unde as avea nevoie sa solicit adeverinte pentru dosarul de pensionare (ex. IELIEF Sibiu, cu profil de pășuni, curățare/amenajare pășuni, perioada 1977-1978!)
cernatlarisa, utilizator
Va puteti interesa la Directia Judeteana a Arhivelor Nationale din judetul in care a avut sediu fostul dvs angajator.

De exemplu, pentru IELIF Sibiu , aveti :
Direcţia Judeţeană Sibiu a Arhivelor Naţionale
Adresa: Sibiu, Str. Arhivelor nr.3, cod 550164, jud. Sibiu
Telefon: 0269/ 208.519
E-mail: sibiu@arhivelenationale.ro
Website: www.arhivelenationale-sibiu.ro
Multumesc frumos!
Am trimis o solicitare la Arhivele Nationale, care mi-au redirectionat-o la Sibiu, de unde inca nu am primit raspuns scris; intre timp am sunat eu la ei si m-au reorientat spre Directia Agricola... pe un ton mai evaziv, mai nesigur...
Probabil ca veti primi si raspuns in scris.