avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde pot gasi o institutie/ intreprindere/ societate, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde pot gasi o institutie/ intreprindere/ societate, respectiv arhiva lor

Buna Ziua!
Unde pot găsi, arhiva unei instituții care nu mai functionează, sau și-a schimbat adresa/ denumirea și nu o pot găsi pentru a mă adresa în vederea solicitării unei adeverinte pentru dosarul de pensie? Cui mă pot adresa în acest caz?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:16, 5 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Despre ce societate este vorba si care este perioada ?
Buna Ziua!
Mă interesa dacă este abilitată vreo Instituție/Arhivă care să îmi furnizeze datele; da, este vorba despre mai multe instituții de unde as avea nevoie sa solicit adeverinte pentru dosarul de pensionare (ex. IELIEF Sibiu, cu profil de pășuni, curățare/amenajare pășuni, perioada 1977-1978!)
Ultima modificare: Vineri, 5 Ianuarie 2018
cernatlarisa, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va puteti interesa la Directia Judeteana a Arhivelor Nationale din judetul in care a avut sediu fostul dvs angajator.

De exemplu, pentru IELIF Sibiu , aveti :
Direcţia Judeţeană Sibiu a Arhivelor Naţionale
Adresa: Sibiu, Str. Arhivelor nr.3, cod 550164, jud. Sibiu
Telefon: 0269/ 208.519
E-mail: sibiu@arhivelenationale.ro
Website: www.arhivelenationale-sibiu.ro
Multumesc frumos!
Am trimis o solicitare la Arhivele Nationale, care mi-au redirectionat-o la Sibiu, de unde inca nu am primit raspuns scris; intre timp am sunat eu la ei si m-au reorientat spre Directia Agricola... pe un ton mai evaziv, mai nesigur...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Probabil ca veti primi si raspuns in scris.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tci brasov grup santierul harghita miercurea ciuc vajdajj@gmail.com vajdajj@gmail.com Din data de 03 07 1978-pana 03 01 1980 am lucrat ca bobinator C1b la Trustul de Constructii Industriale Brasov Grup Santier Constructii Harghita Miercurea ... (vezi toată discuția)
Bună - arhiva tci stația de utilaj transport brașov munteangheorghe munteangheorghe Tatal meu este cu ambele picioare amputate si pensionat pe caz de boala.Azi am fost la cartiile de munca sa calculeze anii si i-i mai trebuie 4 luni sa iasa la ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, oare cum as putea gasi unde as afla arhivele fostului ... Imd.ioana Imd.ioana Buna ziua, oare cum as putea gasi unde as afla arhivele fostului IUTIFPEC/IELIF/OIF SIBIU, actualul ANIF Sibiu? M-am adresat catre ANIF Sibiu, ei mi-au rapsuns ... (vezi toată discuția)