Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

Cit ma costa o succesiune pt o casa parinti morti de 2 ani mama de 6 ani 3 camere si 2 hectare pamint cu aproximatie multumesc
Se calculeaza in functie de valoarea mostenirii. O sa mai platiti si un impozit de 1%, daca au trecut mai mult de 2 ani .
Mergeti la un birou notarial pentru mai multe detalii.
AvTudor_com, utilizator
Buna ziua,
Valoarea taxelor se calculeaza functie de valoarea bunurilor.
Valoarea bunurilor se calculeaza conform grilelor notariale.
Doar un notar din zona unde sunt bunurile va poate spune valoarea taxelor.
ATENTIE, mostenirile se dezbat doar la notari care au biroul pe raza judecatoriei sub a carei acoperire au avut ultimul domiciliu defunctii.