avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum și unde îmi pot schimba certificatul de naștere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum și unde îmi pot schimba certificatul de naștere

Bună ziua ma numesc Lavinia si am 17 ani, certificatul meu de nastere este foarte uzat si vreau sa ies din tara , si stiu ca am mai avut probleme odata la iesirea din tara din cauza acestui motiv ..
1) Pot merge singura sa il schimb ? ( dat fiind motivul ca tatal meu nu are timp de mine si pentru mine ) 2) In cat timp se poate elibera certificatul ?
3) ce acte imi trebuie pentru preschimbare ?
Cel mai recent răspuns: Lavinia1771 , utilizator 10:39, 5 Ianuarie 2018
Buna ziua,
Certificatul se elibereaza de Primaria pe raza careia v-ati nascut.
Pentru restul intrebarilor e bine sa va adresati acolo telefonic avand in vedere ca ei stiu cel mai bine.
Off multumesc frumos oricum
Ultima modificare: Vineri, 5 Ianuarie 2018
Lavinia1771, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare certificat de nastere tabitasartor tabitasartor Am facut o procura surorii mele sa-mi preschimbe certificatul de nastere vechi. Mentionez ca domiciliez in alta localitate decat cea in care m-am nascut( ... (vezi toată discuția)
Preschimbare certificat de nastere adrian ioan adrian ioan buna seara,as dori sa stiu ce acte am nevoie ptr. preschimbare certificat de nastere (vezi toată discuția)
Soacra si a pierdut geata in care avea :buletin,certificat de nastere si cel de casatorie! AnaGabi AnaGabi Buna ziua! De curand soacra mea si a pierdut geanta in care avea:cartea de identitate,certificatul de nastere si cel de casatorie. Prima problema ar fi ca ... (vezi toată discuția)