avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract inchiriere

1)Poate cineva sa falsifice semnatura si sa zica ca ai semnat ceva , in conditiile in care nu ai semnat defapt?
2)Daca gazda la care stai are camere de supravechere si la fiecare miscare comenteaza absolut tot ce faci,si in plus iti umbla prin lucruri, se poate denunta la finalul contractului daca apar neintelegeri?
3)Cat de mult este valorat cuvantul unei singure persoane daca nu are martori care sa afirme cele intamplate?

Alte discuții în legătură

Schimbarea declaratiei-consecinte mezgageza mezgageza pot sa schimb declaratia data ca suspect atunci cand vor da la cunostinta ca s-a pus in miscare actiunea penala? mai detaliat: cand am fost audiat am ... (vezi toată discuția)
Minor abuzat sexual. Sonji Sonji [b]Buna. Am niste nelamuriri.Cunosc un caz in care un minor a fost abuzat sexual de tatal lui. A depus o plangere impotriva individului, dar fiind amenintat, ... (vezi toată discuția)
Furt de facturi si chitante, furt de identitate, fals si uz de fals danirbv75 danirbv75 In perioada 2003-2005, in care fratele meu lucra in Primarie, mi-a sustras ( prin intrari repetate prin efractie in biroul meu sau cu complicitatea sorei ... (vezi toată discuția)