Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Formularul 230
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Formularul 230

Nu au intrat banii, 2% de la formularele 230 (15 formulare) depuse de mine la ghișeu, în contul asociației. Ce pot să fac?
Nu puteti face nimic decat sa aveti rabdare caci in lege nu e trecut un termen clar in care cei de la trezorerie sa faca virarea acestor sume adunate din 2%. Au fost cazuri in alti ani cand au intrat la unele ong-uri si prin aprilie anul urmator.
Legea prevedea 31 decembrie data limita, dar statul nu respecta aproape niciodata termenul... uneori intra prin ianuarie sau februarie, alteori chiar prin martie sau aprilie, alteori deloc....