Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Depunere acte indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Depunere acte indemnizație creștere copil

Când ar trebui sa depun actele pentru acordarea indemnizației de creștere copil daca am născut pe 12.10 prematur și nu am beneficiat de concediu prenatal. Menționez că nașterea a avut loc în perioada de concediu medical apoi concediul postnatal a început cu data de 16.10. mulțumesc!
Pentru a se beneficia de indemnizatia pentru CCC începând cu ziua următoare celei în care încetează, conform legii, concediul de maternitate, cererea trebuie sa fie depusă în termen de 60 de zile lucrătoare de la data incetarii concediului de maternitate.