Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Prelungire contractuala digi mobil
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Prelungire contractuala digi mobil

Bună ziua!
Dețin 2 abonamente de telefonie mobilă în rețeaua digi, a căror perioadă contractuală a expirat. Fiecare abonament costă 4.84 euro, ambele fiind pe numele meu.
Oferta actuală a celor de la RDS specifică faptul că pentru 2 abonamente încheiate pe același nume, se plătește 3.84 euro pentru fiecare, în plus reducere de 50 % timp de 4 luni, pentru o perioadă contractuală de 2 ani.
Eu doresc să prelungesc cele două abonamente doar pentru un an, fără a beneficia de reducerea de 50 % timp de 4 luni, ci doar de acea reducere de la 4.84 la 3.84 pentru faptul că dețin două abonamente. Mi s-a comunicat că doar pentru 2 ani pot face prelungirea /reînnoirea contractului. Ce pot face?
Mulțumesc!
Oferta de pret e pt prelungire pe 2 ani, dvs vreti un an, deci nu aveti ce face decat sa platiti 4.84 pt fiecare sau sa va cautati alt furnizor, cu o oferta mai buna.