Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Boxa blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Boxa blocului

Locatarii unei scări indiferent de etaj au dreptul de a depozita in uscatorul de la parter sau in boxă de la subsol?
Uscatorul are destinatie uscarea rufelor si nu depozitarea.
Sunt boxe din constructia blocului sau subsolul nu a fost compartimentat si proprietarii si-au facut boxe?
In general subsolul este considerat spatiu tehnic iar proprietarii mai gospodari si-ai construit spatii pentru depozitarea muratorilor, in caz de razboi sa aiba cu ce se hrani.