Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... coproprietarul nu doreste sa vindem apartamentul pt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

coproprietarul nu doreste sa vindem apartamentul pt a-si lua fiecare partea

AM un apartament la care eu am 50% si mama 50%. Din motve personale nu doresc sa mai locuim impreuna, dar mama refuza sa vindem apartamentul si sa impartim banii ce pot face?
Puteti solicita in instanta partajarea imobilului
Da, doar aceasta varianta o aveti.
Problema este insa ca nu prea se merita sa va judecati si sa cheltuiti bani amandoi.
Va ajung banii ca sa va cumparati fiecare ceva daca ati vinde?
Ca sa va apucati sa faceti credit bancar nu va recomand mai ales ca probabil veti avea si drept la mostenire.