Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Din concediul de odihna din anul 2017 mai am de efectuat 12 zile.Aceste zile trebuie sa le iau obligatoriu in transa de 10 zile legate in 2018 ?Pana cand pot sa le iau? Trebuie sa fac justificare de ce nu mi-am luat aceste zile in 2017 atunci cand am fost programata?
Angajatorul are obligatia sa vi le acorde pana la data de 01.07.2019 ... aceste zile se pot lua fie in intregime , fie fractionat.