avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1238 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna

Din concediul de odihna din anul 2017 mai am de efectuat 12 zile.Aceste zile trebuie sa le iau obligatoriu in transa de 10 zile legate in 2018 ?Pana cand pot sa le iau? Trebuie sa fac justificare de ce nu mi-am luat aceste zile in 2017 atunci cand am fost programata?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:31, 9 Ianuarie 2018
Angajatorul are obligatia sa vi le acorde pana la data de 01.07.2019 ... aceste zile se pot lua fie in intregime , fie fractionat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihna neefectuat goplanet goplanet Daca doar 3 zile de concediu de concediu de odihna se mai pot efectua in anul 2017 fara a afecta desfasurarea activitatii , ce se intampla cu restul de ... (vezi toată discuția)
Concediul legal natty1954natty1954 natty1954natty1954 buna ziua , am si eu o nelamurire privind concediul legal pentru anul 2012 , eu vreau sa imi iau 4 zile din CO pe 2012 , d-na de la personal imi spune ca nu ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna neefectuat logabv logabv Buna ziua. In decembrie 2018 aveam 15 zile de CO ramase din 2017 care s-au sters la sfarsitul lui 2018 (fara a luat efectiv CO, pe fluturas nu apar). Este ... (vezi toată discuția)