Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Angajare Regii Autonome
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Angajare Regii Autonome

Buna dimineata

Cum se fac angajarile in cadrul unei Regii Autonome - prin numire sau concurs? Legea care reglementeaza regiile autonome face referire doar la consiliie de administratie.
Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua

Eu am vrut sa stiu daca este prevazut expres, in lege, ca pentru angajare este obligatoriu concurs. In lege se face referire doar la consiliul de administratie - cum sunt numiti, mandat, Dar pentru ceilalti angajati? Astfel cum este pentru functionarii publici - Statutul functionarilor publici - Legea 188/1999.
Va multumesc.