Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citație intervenient - nelămur
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citație intervenient - nelămur

Buna ziua, am primit azi o citație sa ma prezintă la tribunal in postura de intervenient .Anul trecut am avut un accident auto fără victime in care mi-a fost Sparta oglinda,cealalata parte nu sa oprit sa menit elevei și am mers după el.Intr-un final a oprit și a devenit violent motiv pentru care i-am spus ca ne vedem la poliție.Am fost și am depus reclamația la politie,a fost găsită persoana și agentul constatator mi-a dat câștig de cauza aplicându-i domnului sancțiunile aferente.Domnul foarte violent in limbaj a zis ca va da in judecată și astăzi sa trezesc cu aceasta citație și nu știu ce sa fac.Am găsit dosarul pe internet și scrie ca intimat este IPJ GALATI .Am nevoie de avocat?
Ramane la aprecierea dvs. daca vreti sa fiti aparat si reprezentat de un avocat, nu este obligatoriu un avocat, dar, nu ati spus care este obiectul cererii de chemare in judecata.
In citație scrie plângere contravenționala seria ..... atât ca și obiect
Repet,nu este obligatoriu sa fiti reprezentat si aparat de un avocat,ramane la aprecierea dvs.