Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reziliere contract de munca dupa perioada de proba
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reziliere contract de munca dupa perioada de proba

Buna seara.Am fost angajata din somaj la o societate dar dupa perioada de proba a dorit rezilierea contractului.Pot intra din nou in somaj?
george-neagu, moderator
Pe ce durata a fost incheiat c.i.m. ?
C.I.M a fost incheiat pe durata nederminata.
Numai dupa ce acumulati un nou stagiu minim de cotizare de 12 luni la somaj , mai puteti beneficia de asa ceva.
Cornel Vasile, Consilier juridic