avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1094 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reziliere contract de munca dupa perioada de proba
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reziliere contract de munca dupa perioada de proba

Buna seara.Am fost angajata din somaj la o societate dar dupa perioada de proba a dorit rezilierea contractului.Pot intra din nou in somaj?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:05, 11 Ianuarie 2018
Pe ce durata a fost incheiat c.i.m. ?
C.I.M a fost incheiat pe durata nederminata.
Numai dupa ce acumulati un nou stagiu minim de cotizare de 12 luni la somaj , mai puteti beneficia de asa ceva.
Ultima modificare: Joi, 11 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua in luna mai am beneficiat de somaj,in urma unui contract ... Floripan2005 Floripan2005 Buna ziua In luna mai am beneficiat de somaj,in urma unui contract pe durata determinata In luna iunie,am solicitat suspendarea somajului,deoarece m.am ... (vezi toată discuția)
Pot intra din nou in somaj? MarcuDaniel MarcuDaniel Am fost in somaj 3 luni din 12 acordate, dar mi-am gasit singur un loc de munca unde sunt in perioada de proba de 90 zile. Nu ma pot acomoda cu programul(3 ... (vezi toată discuția)
Somer reangajat - dupa cat timp pot avea din nou somaj? abaza.codrut abaza.codrut am fost somer si acum sant angajat la acceasi firma .Va rog sa-mi spuneti dupa cat timp angajator poate sa -ma dea in somaj din nou,sau ce perioada e obligat ... (vezi toată discuția)