Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... co pt persoane cu handicapat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

co pt persoane cu handicapat

persoanele cu handicap ca lucreaza pe calculator conf contractului indiv de munca beneficiaza de 3 zile in plus la CO- in acest caz mai beneficiaza de cele 3 zile suplim conf Codului muncii ?
Fiind persoana cu handicap beneficiaza de un concediu de odihna suplimentar de cel putin 3 zile lucratoare, in baza art.147 alin.1 C.mun.
multumesc! numai ca la locul de munca mi-i s-a comunicat ca intrucut beneficiez de cele 3 zile pt calculator nu am dreptul si la cele 3 conf art 147 alin 1 din CMun...asa ca nu stiu ce sa fac ?
Aveti dreptul si la cele 3 zile minime mentionate in Codul Muncii.

Sesizati ITM-ul.