Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract individual de munca

Buna,
Am urmatoarea situatie:un angajat al institutiei mele a terminat studiile universitare si solicita incadrarea pe un post corespunzator functiei,urmare acestui fapt.Conf.OG 10/2008 promovarea in functie promovarea se face prin transformarea postului intr-un post de nivel superior. Trebuie incheiat contract individual de munca?? nu este suficienta o decizie sau un ordin al conducatorului institutiei de promovare pe functie ?
Este suficient sa depuneti un act aditional de modificare a functiei.
Multumesc pentru promptitudine !
O zi buna !
Contractul de munca existent ramane in vigoare,orice modificare la un articol din acesta se face printr-un act aditional,inregisrat la ITM.

Daca aveti o promovare ,in afara de modificarea functiei ,aveti si modificare de salariu,eventual sporuri.Ar trebui sa faceti si fisa de post corespunzatoare noilor competente,atributiuni si responsabilitati.
Multumesc de raspuns.
O zi buna !