Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Licenta pentru a deschide o clinica
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Licenta pentru a deschide o clinica

Buna ziua.Doresc sa intreb care sunt conditiile de a deschide o clinica stomatologica sau medicala.Si ,in special ,doresc sa stiu daca e posibil sa fii proprietarul ( nu si lucratorul) a unei clinici stomatologice fara licenta de medic stomatolog.
Cum îmi pot deschide un cabinet stomatologic?
[ link extern ] /

Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua,
toate detaliile cu privirea la indeplinirea formalitatiior de infiiintare a cabinetelor medicale dentare sunt reglementate de Legea Cabinetlui Dentar ce poate fi accesat de pe siteul CMDR:
[ link extern ]

Numai bine.

Manuela Rășină, administrator