Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contracte cu titlu executoriu
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contracte cu titlu executoriu

Salut,
Sunt topograf si am incheiat un contract de colaborare cu un client, iar acum nu doreste sa îmi mai achite cealalta jumatate din suma.
Se poate sa merg direct la un executor? (Mentionez ca nr. de contract e trecut in toate documentațiile depuse si admise)
Sau se poate doar prin instanță?
Multumesc anticipat.
Ati incheiat contractul in forma autentica (la notar)? Daca nu, trebuie sa mergeti in instanta. Daca da, puteti merge direct la executor.
Nu am incheiat la notar...imi zicea cineva ca anumite contracte au titlu executoriu, de aceea am intrebat.
Mersi de raspuns.
Cornel Vasile, Consilier juridic