Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Raspundere Enel pentru pagube
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Raspundere Enel pentru pagube

Buna ziua!
As dori sa aflu daca, Enel se poate fi trasa la raspundere astfel incat sa plateasca pagubele pe care le sufera echipamentele tehnologice din cauza intreruperilor de curent?
Da, poate fi trasa la raspundere civila in baza standardului de performanta pe care este obligata sa il respecte.