Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Rectificativa D112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Rectificativa D112

Bună ziua. De curând am aflat ca apar neasigurata. Cei de la SIUI mi-au spus ca apar în lunile 8,9 și 10 cu contribuții 0 și ca ar trebui o rectificativa trimisa catre dansi. As dori sa știu cum îmi afectează cartea de munca și dacă lucrurile vor reveni la normal. Va mulțumesc anticipat.
La cartea de munca ( daca aceasta inseamna la dvs. vechime in munca sau stagiu de cotizare la pensie ) nu va afecteaza.
Asigurarea de sanatate nu are nicio legatura cu vechimea in munca ... verificati si la Casa de Pensii daca figurati cu stagiu de cotizare pe acele luni.
Mulțumesc pt raspunsuri. Totul s-a rezolvat.