Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Solicitare somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Solicitare somaj

Buna ziua,
Caz: angajat pe perioada determinate de 1 an, contract ce expira in 31.01.2018. Angajatul nu mai doreste sa mai semneze in alt act de prelungire a contractului.
Poate solicita somaj dupa expirarea contractului?
Multumesc
Da, poate solicita somaj dupa incetarea c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic