Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când pot ieși la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când pot ieși la pensie

Buna seara.Ma numesc Dorina sunt născută pe data de 1 oct 1962 am o vechime de 30ani ,va rog sa îmi spuneți dacă pot ieși la pensie anticipat sau parțial anticipat.Multumesc
Octombrie 1962 Februarie 2025 62/4 32/10
Limita de varsta la 62 ani si 4 luni
Pensie anticipata partiala la 57 ani si 4 luni, daca veti indeplini conditia de stagiu complet de 32 ani si 10 luniu, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).