avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensie

Nascuta la 23.09.1962 ; sex: f ; angajata la data de 16.09.1981-prezent , fara intrerupere. Va rog , data la care pot iesi la pensie . Forma pensionarii : anticipata cu penalizare ; anticipata fara penalizare.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:38, 23 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Septembrie 1962 Ianuarie 2025 62/4 32/10
Limitz de varsta la 62 ani si 4 luni
Pensie anticipata sau anticipata partiala la 57 ani si 4 luni
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata este de 40 de ani si 10 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Conditia de stagiu pentru pensie anticipata partiala este de 32 de ani si 10 luni, fara stagiul asimilat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Când pot ieși la pensie Dorina surila Dorina surila Buna seara.Ma numesc Dorina sunt născută pe data de 1 oct 1962 am o vechime de 30ani ,va rog sa îmi spuneți dacă pot ieși la pensie anticipat sau ... (vezi toată discuția)
Calcul pensie anticipata raveanu raveanu Buna ziua. Sunt nascuta in octombrie 1962, angajata din 1986, cu 5 ani facultate -studii la zi. Va rog sa ma ajutati sa aflu ce optiuni am pentru pensionare ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata voichita2003@yahoo.com voichita2003@yahoo.com Buna seara, Sunt femeie ,nascuta in septembrie, 1962. Lucrez din 1981, martie. Varog sa- mi spuneti cand pot iesi la pensie anticipata fara penalizare, si ... (vezi toată discuția)