Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Buna seara,
Sunt femeie ,nascuta in septembrie, 1962. Lucrez din 1981, martie. Varog sa- mi spuneti cand pot iesi la pensie anticipata fara penalizare, si cand ar fi bine da depun documentele pentru asta.
Va multumesc.
V. Moise
Septembrie 1962 Ianuarie 2025 62/4 32/10
Conditii:
-Varsta 57 ani si 4 luni
-Stagiul 40 ani si 10 luni, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate)
In ziua in care indepliniti cele doua conditii puteti depune dosarul.