Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozitul pe spectacol
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozitul pe spectacol

in cazul unui control fiscal la o societate avand ca obiect impozitul pe spectacol,se verifica biletele vandute precum si biletele din stoc (nevandute).
Dar din nr de bilete nevandute (din stoc) lipseste un nr important de bilete.
Societatea nu are cum sa justifice lipsa biletelor.
In acest caz ce decizie se poate lua?
Biletele lipsa se impoziteaza?Si cu ce data se impoziteaza?
multumesc.
Atat timp cat nu exista nici o justificare in privinta lipsei acelor bilete, ele vor fi luate in calcul la impozit, ca fiind vandute si vor avea acelasi regim (in ce priveste data) ca si acestea.