Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adaugare obiecte de activitate - acte necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adaugare obiecte de activitate - acte necesare

Doresc sa mai adaug un obiect de activitate secundar (un nou cod CAEN) la cele 50 de puncte de lucru deja infiintate ale societatii noastre si vreau sa stiu ce acte sunt necesare pentru acest lucru la ONRC.
:offtopic:
Uff, Legalpro, cata agitatie pt nimic. Raspunsul meu era pentru initiatorul topicului, chiar daca am citat din raspunsul tau. Oricum, apreciez ca ai un standard foarte ridicat daca o mica "corectura" sau "iluminare" o consideri asa o mare ofensa.
Peace :)
Imi spuneti va rog , dupa adaugarea Codurilor CAEN noi pentru sediile secundare este nevoie apoi de un nou acord de functionare de la primarie ? La pct meu de lucru pe acordul de functionare scrie un singur Cod CAEN .
Da, este nevoie si de un nou acord de la primarie care sa cuprinda si acest cod adaugat.
Buna ziua,

Am o firma infiintata si vreau sa deschid un punct de lucru. Nu am activitate pe sediul social.
Inchiriez un spatiu comercial in care o sa imi desfasor activitatea. Intrebarile mele ar fi :
1.ce trebuie sa pregatesc pt registru.
2.Daca doresc sa adaug noi coduri pe punctul de lucru trebuie sa refac actul constitutiv? sau este suficient sa adaug activitatile pe punctul de lucru?

Multumesc,
O zi buna