Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Examen
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Examen

Buna seara,m-am înscris la un concurs pentru un post in cadrul ISU.Am făcut înscrierea în concurs și am aflat că trebuie să am studii medii economice.Mentionez că am studii superioare.Pot sa merg mai departe sa susțin examenul??
Puteti merge, dar veti fi incadrata pe post cu studii medii.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Sigur ca va incadrati, important este sa fie economice.
Daca postul este pentru profil economic, sa zicem contabil, o persoana care a facut fizica nucleara sau inginerie aeronautica este putin probabil sa aiba si cunostinte economice necesare ocuparii postului, numai sa fi absolvit un curs de specializare.
Mulțumesc
Cornel Vasile, Consilier juridic