Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Certificat fiscal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Certificat fiscal

Daca masina e oe numele meu sotul poate scoate certificat fiscal in vederea instrainarii masinii fara a face procura.Pot sa o vand fara certificat fiscal , daca cumparatorul nu l cere ?
Conform dispozitii in vigoare solicitarea si eliberarea certificatului fiscal se poate face numai de catre titularul rolului fiscal sau de catre persoana mandatata de catre aceasta
Dispozitia in vigoare prevede fara exceptie ca la incheierea documentelor de tranzactionare bun mobil,vanzatorul trebuie sa depuna certificatul fiscal si fisa de radiere auto