Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pt vaduva
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pt vaduva

Mama mea este nascut 1957 10.01 Tata a murit de 24 ani mama nu primeste nici un ajutor are drept de ceva pensie dupa tatal meu ca ea nu are numai 10 ani de lucru inainte a crescut 4copii multumesc pt informati
Tata câți ani are ca stagiu de cotizare, sau ani de vechime în câmpul muncii`?
Dapix, utilizator
Tata are 18 ani lucrati inainte sa fi murit
Poate beneficia de pensie de urmaș după soț deoarece are peste stagiul minim de cotizare.

Mergeți la Casa de Pensii pentru informații suplimentare sa vedeți când trebuie depusă cererea de pensionare și cartea de muncă a soțului decedat, plus restul actelor doveditoare.