Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Formularul 600
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Formularul 600

Trebuie sa platesc CAS si pt.dividende ridicate in 2017 pt.anul 2016?
La ridicarea lor nu se stia de asta acuma spun ca este venit pe 2017
Multumesc. Marius
Da. Pentru dumneavoastra ca persoana fizica acel dividend devine venit la data cand il incasati efectiv.