Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire indemnizatie crestere copil

Buna ziua, am primit astazi o înștiințare de la groupama asigurari era catre agentia sociala parca in care scria ca se vor opri 13 din venituri pentru un credit neplatit.eu sunt in concediu de crestere copil pana la 2 ani este posibil sa-mi opreasca bani din indemnizatie?va mulțumesc eu primesc indemnizatia si alocatia prin posta
mary_123454, utilizator
Nu se poate pune poprire pe alocația și indemnizația copilului.
Dar vă poate urmări alte bunuri mobile pe care le aveți.