Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dovada rezervare societate - SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dovada rezervare societate - SRL

Buna ziua,
va rog. am făcut o rezervare de denumire SRL online (rezervarea are semnătura electronica). in urma aceste dovezi am întocmit toate actele necesare înmatriculări srl-ului . ONRC im amana dosarul pe motiv: Denumirea societății nu prezinta elemente de distinctivitate fata de alte denumiri ale profesioniștilor inregistrate anterior - art. 39 OMJ 2594/C/2008". menționez ca rezevarea denumirii am facut-o online-urmare am primit dovada cu semnătura electronica. ce este de facut? sa înțeleg ca serviciul online nu este valabil.
va rog, un răspuns ...
Buna ziua,

Pana la noul termen de solutionrare, va trebui sa refaceti rezervarea direct la ghiseul de la Registrul Comertului, NU mai faceti online.

Serviciul online este valabil, dar rezervarea este facuta pe proprie raspundere pana la verificarea de catre persoana desemnata...

Dupa efectuarea rezervarii, va trebui sa refaceti toate actele, inclusiv cele de la notar/ avocat/ banca,

Numai bine,
Andra Cazacu
Ajutor Firma