avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM nesemnat inregistrat in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM nesemnat inregistrat in Revisal

Buna ziua,
ce risca un angajator care inregistreaza in Revisal un contract de munca nesemnat de angajat?
Ultima modificare: Marți, 16 Ianuarie 2018
Ela87, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:03, 16 Ianuarie 2018
Poate fi sanctionat de ITM.
Constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă de la 3.000 lei la 6.000 lei de catre ITM, completarea registrului cu date eronate sau incomplete.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am si eu o intrebare : eram in somaj cand am gasit ... Qwertywba Qwertywba Buna ziua, Am si eu o intrebare : eram in somaj cand am gasit un loc de munca; am trimis actele pentru contract . Le-am zis ca eu sunt disponibila incepand ... (vezi toată discuția)
Hg 905/2017 - sanctiune AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, Sanctiunea prevazuta in HG 905/2017, Art. 8, alin 3 - pct b, se aplica pentru fiecare eroare/pers x 3000-6000 lei, sau in general, daca sunt ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare cim in revisal inesta255 inesta255 Buna ziua, am un contract de munca suspendat in Revisal pana la data de 14.04.2020. Nu am stiut ca trebuie sa operez incetare suspendare in Revisal, am ... (vezi toată discuția)