Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM nesemnat inregistrat in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM nesemnat inregistrat in Revisal

Buna ziua,
ce risca un angajator care inregistreaza in Revisal un contract de munca nesemnat de angajat?
Ela87, utilizator
Poate fi sanctionat de ITM.
Constituie contravenţie şi se sancţionează cu amendă de la 3.000 lei la 6.000 lei de catre ITM, completarea registrului cu date eronate sau incomplete.