avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Carte de muncă pierduta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Carte de muncă pierduta

Bună ziua, soțul meu are copie a cărții de muncă , originalul fiind pierdut de către vechiul angajator care nu este de găsit.
In acest caz ,având doar copia cărții de muncă și o adeverință de la IIRUC ce mă sfătuiți să fac . Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:50, 16 Ianuarie 2018
Vi s-a raspuns aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdut originalul de la carnetul/cartea de munca. ce trebuie ... JOHNVASILE JOHNVASILE Pierdut originalul de la Carnetul/Cartea de Munca. Ce trebuie sa fac pentru a putea finaliza dosarul de pensionare? La dosar trebuie sa depun originalul+copia (vezi toată discuția)
Carnet de muncã pierdut tomileia tomileia Buna ziua , sotul meu este bolnav si trebuie sa se pensioneze pe caz de boala ,dar i s-a pierdut cartea de munca ,a disparut din arhiva ITM-ului,si-au mutat ... (vezi toată discuția)
Carte de muncă pierdută Marioara.G Marioara.G Bună ziua! Soțul meu are numai o copie după cartea de muncă. Originalul este pierdut de către fostul patron (așa spunea și acum nu mai este de găsit). ... (vezi toată discuția)