Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie la sanatate pentru vent din dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie la sanatate pentru vent din dividende

Buna ziua,
La finele anului 2016 am obtinut profit la firma la care sunt asociat unic .
In anul 2017 am incasat dividentele cuvenite la care am platit impozit 5%,iar sanatate nu am platit deoarece am si calitatea de angajat.
Trebuie sa depun declaratia 600 si sa platesc CASS la acesti bani acum in 2018 ?
Multumesc !
george-neagu, moderator
Acum pana la finele lunii ianuarie 2018 veti depune d600 pentru contributia la sanatate si pensie daca veniturile incasate din dividende in 2017 sunt peste 22800 lei.