Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Concediu medical in italia
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Concediu medical in italia

Lucrez la o societate in italia cu contract de munca pe perioada nedeterminata si venind in Romania in concediu de odihna am avut problema de sanatate si m-am internet la spital
Cum pot avea dreptul la concediu medical ?
Buna ziua, incercati cu fisa de internare daca intradevar ati stat in spital, traduceti si legalizati dupa care mergeti la medicul de familie in italia.