avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Concediu medical in italia
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Concediu medical in italia

Lucrez la o societate in italia cu contract de munca pe perioada nedeterminata si venind in Romania in concediu de odihna am avut problema de sanatate si m-am internet la spital
Cum pot avea dreptul la concediu medical ?
Cel mai recent răspuns: Agavrilesei Alexandra , Alte profesii 12:41, 24 Aprilie 2018
Buna ziua, incercati cu fisa de internare daca intradevar ati stat in spital, traduceti si legalizati dupa care mergeti la medicul de familie in italia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical ionescumaria13 ionescumaria13 Lucrez legal la o firma in ANGLIA ,platesc asigurar de sanatate si in Romania si venind in tara(ro)m am internat in spital.Ce acte sunt justificabile pentru ... (vezi toată discuția)
Concediu medical lauzie turcu_raisa turcu_raisa Buna dimineata. Ma numesc Raisa Slav si sunt mamica unui baietel de 6 saptamani nascut prematur (35 saptamani). Precizez ca am nascut pe 19 septembrie 2017 ... (vezi toată discuția)
Concediu medical Florys12 Florys12 Buna seara. Am avut copilul de 9 ani internat în spital 2 zile. A trebuit să stau însoțitor si am platit 18 lei. Fișa de internare este pe numele ... (vezi toată discuția)