avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contribuție cass și pensie 2018 persona fără ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contribuție cass și pensie 2018 persona fără venituri

Ce sume trebuie sa plătesc în 2018 ca persoana fără venituri pentru asigurarea de sănătate și pentru pensie (cass și cas) și care este procedura de plata pentru fiecare dintre ele. Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: catalinapredescu , utilizator 18:08, 19 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
190 lei la cass si 364 lei la pensie.
Pentru sanatate depuneti la finante declaratia 604 si pentru pensie mergeti la casa de pensii de care apartineti si incheiti un contract.
Vă mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sanatate, pensii NarcisMoraru NarcisMoraru Buna ziua. Sunt persoana fizica neangajata. Va rog sa ma ajutati sa imi spuneti cum pot achita contributiile la Sanatate si Pensii. care ar fi pasii de urmat ... (vezi toată discuția)
Cass Fneacsucezar70 Fneacsucezar70 Ce poate face o persoana care nu este asigurata medical si are nevoie urgent de asigurare.multumesc anticipat de raspuns. (vezi toată discuția)
Plata asigurari sociale Alex04041982 Alex04041982 Buna ziua.va rog sa ma ajutati la o intrebare.am i problema medicala grava dar nu sunt asugurat,pama in sept.2017 am fost in indemn.crestere copil,dupa care am ... (vezi toată discuția)