Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contribuție cass și pensie 2018 persona fără ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contribuție cass și pensie 2018 persona fără venituri

Ce sume trebuie sa plătesc în 2018 ca persoana fără venituri pentru asigurarea de sănătate și pentru pensie (cass și cas) și care este procedura de plata pentru fiecare dintre ele. Va mulțumesc.
190 lei la cass si 364 lei la pensie.
Pentru sanatate depuneti la finante declaratia 604 si pentru pensie mergeti la casa de pensii de care apartineti si incheiti un contract.
Vă mulțumesc.