Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur emag
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur emag

Buna ziua!

Am urmatoarea dilema: am achizitionat de la emag 3 laptop-uri (marci diferite, in zile diferite), din pacate, toate cu probleme (pete pe ecran, supraincalzire).
Doua dintre ele le-am returnat deja, urmeaza sa il returnez si pe al treilea si sa comand unul care, din cate am inteles nu are probleme, in zilele care urmeaza.

Intrebarea mea este: dupa cate retururi au dreptul sa refuze sa imi mai ia produsul inapoi? Nu vreau sa creez inconveniente, sa fortez nota, dar nici nu doresc sa raman cu un produs cu defecte, care a fost destul de scump (~5000 RON/laptop)
xInotia, utilizator
La marci diferite aceeasi problema ? NU cred ca exista o limita, insa daca pachetul este desfacut la primire, se constata functionarea si aparent totul este OK, refuzul poate interveni oricand.
Două laptop-uri Asus și un Acer, toate cu aceeași problemă. Pe fundal negru, se vede pe unde e iluminat display-ul din toate colturile și este foarte deranjant. În ceea ce privește încălzirea, laptop-urile ajung la o temperatură de 90-98 grade în timpul jocurilor, ceea ce nu este normal.

gi-jane2, moderator