Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partajul pe instanta !!!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partajul pe instanta !!!

Buna ziua am si eu o intrebare : Partajul pe instanta se timbreaza la valoare???
raspunsul este: da. incercati la un mediator.
Chiar nu inteleg, acum un an am desbatut un partaj succesoral in instanta si nu am timbrat decat cateva sute de mii acum de ce se timbreaza la valoare?mediatorul ar putea face partajul???
Daca va intelegeti puteti face partaj voluntar, la notar. Mediatorul are ca scop sa va faca sa ajungeti la o intelegere, adica tot la partaj voluntar.
avand in vedere legislatia actuala partajul se timbreaya la valoare
s-a schimbat legislatia intre timp