Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... a primit cineva indemnizatia pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

a primit cineva indemnizatia pentru cresterea copilului studenta fiind???

Buna ziua.
Am si eu o mare rugaminte. Sunt studenta la zi in anul 3 si am un copilas nascut in februarie 2009. Nu stiu eu prea multe dar cert este ca in fiecare luna am fost la primarie pentru depunerea actelor iar domnele imi spun ca inca nu stiu inca norma si nici ce sa contina dosarul meu pentru a beneficia de acesta indemnizatie.
Ce trebuie sa fac?
Normele de aplicare au aparut la inceputul lunii octombrie.