Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Avocat divort Brasov
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Avocat divort Brasov

Buna ziua,
O recomandare avocat din Brasov, specializat in divort in cu un copil minor? Pe ce perioada s-ar intinde un asemenea proces si la ce costuri ar ajunge?! Exista posibilitatea sa primesc doar eu custodia? Multumesc. Zi frumoasa
Cristina2706, utilizator
Buna ziua,
1. Dosarul de divort, daca este cu acordul partilor, dureaza cam 2 luni.
Daca este in contradictoriu (partile nu se inteleg) poate dura circa un an cu apel cu tot.
2. Nu cred ca puteti exercita doar dumneavoastra autoritatea parinteasca, motivele pentru care acest drept ar fi luat celuilalt parinte sunt destul de putine.
3. Taxa de timbru este de 100 lei si onorariul de avocat care este negociabil si este propriu fiecarui avocat.
4. Acest site nu face reclama la avocati. Puteti merge la Baroul Brasov sau puteti alege dintre consultantii de pe site.