Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fosta nu si-a schimbat buletinul !
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fosta nu si-a schimbat buletinul !

Asa cum reiese din titlu ce pot face ? Am decizia prin care scrie clar , ca trebuie sa revina la numele anterior casatoriei. Avem apartament cu Prima Casa in care suntem ambii pe contract si nu am facut partajul. Ea spune ca,pt. schimbarea buletinului ii trebuie semnatura mea din cauza ca suntem pe contract amandoi. Eu nu vreau sa imi pierd ore din viata mea la cozile de la buletine pt ea.( ea a bagat divort ) Ce pot face sa evit coada ?
Buna ziua,
Sa dezbateti si partajul.
Si partajul presupune timp si bani ptr.avocat,cel mai simplu mergeti la evidenta populatiei cu hotararea definitiva ptr.schimbarea numelui.
Ii bine ce spuneti referitor la partaj doar ca am inteles ca costa vreo 6 mii lei de care nu dispunem momentan nici eu nici ea .
bebeaalin, utilizator