avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... obtinere cetatenie romana
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

obtinere cetatenie romana

Buna ziua,
In cazul unui cetatean moldovean, necasatorit, ce vrea sa obtina cetatenie romana care este procedura? dar pt. angajare in Romania care sunt pasii de urmat?

Alte discuții în legătură

Cetățean moldovean alex_7890 alex_7890 Buna ziua, Va rog frumos, dacă puteți, sa ma ajutați cu următoarea problema. Eu sunt roman. Am contract de închiriere pentru un apartament. Prietena ... (vezi toată discuția)
Vreau sa angajez un cetatean moldovean alsantcalsan alsantcalsan Vreau sa angajez un cetatean moldovean pe o perioada de 2 luni, care ar fi procedura de angajare? Stiu ca cetatenii moldoveni au drept de sedere in Romania ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am angajat un cetatean din republica moldova pe o ... SERVIZI ASSOCIATI SERVIZI ASSOCIATI Buna ziua. Am angajat un cetatean din Republica Moldova pe o perioada de 4 luni, respectiv de la 01.09.2021 pana 31.12.2021 conform Legii 200/10.09.2020, in ... (vezi toată discuția)